originálny návrh - individuálny prístup

slide00 - cely rok na terase

NOVINKA - VITRIS

SKLENENÉ POSUVNÉ DVERE

s tlmeným dorazom,

teleskopické, automatické

mám záujem

TIENIACE PERGOLY

MED QUADRA

MED TWIST

mám záujem

TIENIACA TECHNIKA

PLISSEE, ŽALÚZIE,

POSUVNÉ PARAVANY, LAMELY

mám záujem

 

Návrh a realizácia technicky náročných konštrukcií na mieru

 

Sme odhodlaní stať sa lídrom v navrhovaní a realizovaní takých konštrukcií, kde ostatní povedia, "nie, nejde to". Predurčuje nás k tomu dlhoročná prax v konštruovaní tých najzložitejších a pritom najkrajších častí stavieb. Od roku 2004 sa venujeme realizačným návrhom sklo-hliníkových fasádnych konštrukcií, v tej dobe ešte ako živnostníci a študenti. Po skončení vysokej školy(2007), sme už ako stavební inžinieri pokračovali v tom v čom sme našli najväčší zmysel v oblasti stavebníctva. Zmysel v konštruovaní sklo-hliníkových, oceľových, nerezových a kompozitných konštrukcií. Teraz po mnohoročných skúsenostiach sa stávame vyhľadávaný pre naše technické zručnosti, znalosti v moderných materiáloch, výrobných možnostiach a celým radom iných predností v tejto oblasti. Nevieme presne definovať limity a hranice naších možností, no veríme že ich nikdy nenájdeme. Preto ak Váš stavebný problém nevyriešil žiaden dodávateľský katalóg ani stavebná príručka či odborník na Vašu problematiku, skúste sa obrátiť na nás a uvidíme čo sa s tým dá urobiť!

 

 

 

 


 

_okienko_ čo si želáte /slovenská poisťovňa/

 

 

 

okienko

 

pri vstupe vznikla po rokoch potreba vytvoriť praktické okienko na komunikáciu. okienko musí mať zvonku aj z vnútra pultík, treba zamykať z vnútra a vedieť ho znepriehladniť. farby musia korešpondovať s existujúcou konštrukciou. pôvodne to vyzeralo ako časť na pravo od okienka.

 

urobili sme obhliadku, 3D návrh. demontovali sme jestvujúce sklo a nahradili ho nad a pod okienkom novými kusmi ktoré sme zabudovali pod prítlačnú lištu jestvujúcej fasádky. navrhnuté oplechovanie nad okienkom nerušivo osadili. posuvný systém sme zvolili dverný posuv s fixom. zámok sme zvolili zúbkový aký sa používa pri vitrínach. pultík je neviditeľne uchytený do fasádky a bol vyrezaný na mieru priamo na mieste. z vnútra je namotovaná roleta.

 

použili sme: dverný posuv, na mieru oplechovanie vo farbe RAL, šedý pultík ikea, šedá roleta ikea, vitrínový zámok, sklo, upevňovacie "L" profily, kotviace texy, silikón

 

 

 


 

 

_onyx_ levitujúci kameň /eurovea/

 

onyxmajiteľ bytu chcel mať v kúpeľni, pri svojej vani 250kg vážiaci kus onyxu. háčik bol v tom že kameň mal byť podsvietený a nosná konštrukcia mala byť neviditeľná. zároveň mal 250 kilo vážiaci kus kameňu "levitovať" to znamená že sa nesmel opierať ani o podlahu, ani o strop a ani o stenu vzadu. ďalšou skutočnosťou bolo pripevniť z boku odnímateľné pásy kameňa aby sa led pásy mohli v prípade poruchy vymeniť.

 

navrhli sme staticky únosnú konštrukciu na ktorej sú konzolky len v mieste tmavých škvŕn. pred návrhom sme celý kameň zmapovali aby sme sa do tmavých škvŕn trafili. na terče sme potom vysokopevnostným dvojzložkovým lepidlom kameň nalepili.

 

potrebovali sme: urobiť statický návrh, výrobné výkresy oceľovej konštrukcie, oceľové kotvy do betónu, prísavky na presun kameňa, dvojzložkové lepidlo, kompresor

 

 

 

 

 


 

 

 

_clona_ súkromie nadovšetko /eurovea/

 

 

clona

 

zmyslom celej dodávky bolo vytvoriť optickú clonu nad terasou priľahlého bytu aby sa vytvorilo súkromie pred zvedavým okom suseda nad bytom, ktorý má svoju obývaciu miestnosť s veľkými oknami priamo nad spomínanou terasou. požiadavka bola navrhnúť také tienenie, ktorého nosné prvky nebudú zasahovať do plochy terasy, proste aby nezavadzali.

 

vytvorenie dizajnu úzko súviselo so statickým návrhom keďže išlo o oceľové konzoly umiestnené pri fasáde. konzoly sme kotvili do jestvujúcej fasády, ktorú sme museli kompletne rozobrať. clona bola potom vytvorená inštaláciou lamiel kotvených do oceľovej konštrukcie.

 

použili sme: žeriav, oceľové nosníky, tieniace lamely, oplechovanie, kotviace vysokopevnostné šróby

 

 

 


Navštívte náš SHOWROOM a my Vám navrhneme to najlepšie riešenie.

Príďte sa inšpirovať do showroomu Design Life na ulicu Bajkalská 7/A, Ba, alebo si dohodnite bezplatnú konzultáciu na t.č. +421 948 312 623 počas ktorej Vám odporučíme to, čo potrebujete.

 


 

 

 

 

_rýmsa_ v zložitosti je krása /viedeň/

 

 

rýmsa

 

 

na tejto stavbe bol architektom navrhnutý odvodnovací žlab v nelíniovom tvare skrytý za masívnym oplechovaním. zároveň bol celý odvodňovací systém značne vykonzolovaný. mimochodom na tejto stavbe sme robili aj sklo-hliníkové fasády a horizontálne lamelové tienenie.

 

spolu zo statikom sme navrhli konzolky. zároveň sme vyriešili systém hydroizolácií ktoré pochopiteľne neboli v jednej rovine. po všetkom sme to zabalili do efektného oplechovania na mieru. výsledok je úžasný.

 

potrebovali sme: oceľové konzoly a ich kotvenie, funkčnú hydroizoláciu, žlaby, osb dosky, oplechovanie a nity vo farbe

 

 

 


 

 

 

_terasa_ už nech neprší /pod slavínom/

terasa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

_svetlík_ kovová záhrada /mlynská dolina/

svetlík

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

_konzola_ pol tony je naozaj veľa /cbc2/

konzola

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

_markíza_ na royce rolls pršať nesmie /river park/

markíza river

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

_stojan_ všetko len nie tuctovo /eurovea/

reštauračný pult