originálny návrh - individuálny prístup

slide00 - cely rok na terase

NOVINKA - VITRIS

SKLENENÉ POSUVNÉ DVERE

s tlmeným dorazom,

teleskopické, automatické

mám záujem

TIENIACE PERGOLY

MED QUADRA

MED TWIST

mám záujem

TIENIACA TECHNIKA

PLISSEE, ŽALÚZIE,

POSUVNÉ PARAVANY, LAMELY

mám záujem

Designlife

Navštívte náš SHOWROOM a my Vám navrhneme to najlepšie riešenie.

Príďte sa inšpirovať do showroomu Design Life na ulicu Bajkalská 7/A, Ba, alebo si dohodnite bezplatnú konzultáciu na t.č. +421 948 312 623 počas ktorej Vám odporučíme to, čo potrebujete.

 Bondové-kompozitové

prevetrávané fasády

 

 

Dodávame BONDOVÉ fasády, od špičkového projektu až po realizáciu!

 

prevetrávaná lepená bondová

Bondové prevetrávané fasády chybne častokrát nazývané aj "Alucobond-ové" sú z hľadiska modernej architektúry najobľúbenejšie z prevetrávaných fasád najmä pre ich rôznorodé použitie. Takzvaný "bond" je kompozitný materiál,  ktorý sa skladá z hliníkového plechu, pevného jadra a vonkajšieho plechu, ktorý je v požadovanej farebnej povrchovej úprave.

 

Skladba tejto prevetrávanej fasády sa, ako iné, skladá z tepelnej izolácie paropriepustnej veternej prekážky vo forme fólie, nosnej časti prevetrávanej fasády a samotných bondových dosiek.

 

Bondové dosky majú vo svete mnoho výrobcov. U nás známy druh dosky Alucobond si vydobil miesto už v minulosti, preto mnoho stavebníkov tieto fasády volá alucobondové. Avšak je len jeden z mála u nás predávaných druhov, i keď nepochybne patrí medzi najkvalitnejšie. Netreba však zabudnúť napríklad na výrobcu Alcoa, ktorý vyrába bond pod značkou Reynobonb, ide o jedného z najväčších a najkvalitnejších výrobcov bondu na svete. No popri týchto a iných gigantoch je mnoho ďalších.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bondy sa vyrábajú v mnohých prevedeniach a výrobcovia sa predbiehajú v originálnych povrchových úpravách od farbumeniacich po rôzne drevodekory, všetky možné farebné odtiene a podobne. Dôležitým faktorom pri výbere je faktor farbostálosti povrchovej úpravy udávaný rokmi. Samozrejme, čím kvalitnejší, tým dlhšie farba vydrží. Bondy sa taktiež vyrábajú aj v rôznych veľkostiach a preto pri návrhu rastra objektu je dôležité si tento údaj zistiť, aby sa predišlo tomu, že je objekt navrhnutý z neexistujúcich rozmerov bondových tabúľ. Existujú však výnimky, ako sú objektové riešenia pri väčších objemoch, kde vám vie výrobca zabezpečiť neštandardné rozmery. Z technicko-konštrukčného hľadiska je dôležité si uvedomiť, že bondové dosky je potrebné ukladať vždy len jedným smerom a preto nie každý odrezok, aj keď spĺňa rozmer, je použiteľný na dané miesto. Dôvod je kvôli farbeniu vrchnej pohľadovej vrstvy, keď je doska kladená inak, nemá vždy rovnaký odtieň. Ak sa pri návrhu s týmto uvažuje a taktiež s vyrábaným rozmerom je možné navrhnúť fasádu s relatívne nízkym stratným, čím sa fasáda výrazne zlacní.

 

 

 

Možnosti, ako bondy kotviť, sú tiež rôznorodé. Buď sa používajú platne ako také, ktoré sa po odrezaní na správny rozmer lepia alebo nitujú na podkonštrukciu alebo sa dielensky spracujú do takzvaných kaziet a tie sa vešajú na vopred pripravenú na to určenú podkonštrukciu. Kazety majú tiež viacero možností ako ich vešať.

 

Je ešte mnoho informácií o ktorých sa dá písať, ako je napríklad polemika okolo požiarnej odolnosti triedy "A" a podobne, no vždy je danú problematiku dobre riešiť pri návrhu plášťa.

 

 


 

 

Radi Vám pri návrhu pomôžeme a odporučíme najvhodnejší druh fasády pre Váš objekt.

Taktiež sa radi zhostíme realizácie Vášho objektu.

 


Ak máte záujem, napíšte nám na mail almon@alurys.sk alebo vyplňte kontaktný formulár.