originálny návrh - individuálny prístup

slide00 - cely rok na terase

NOVINKA - VITRIS

SKLENENÉ POSUVNÉ DVERE

s tlmeným dorazom,

teleskopické, automatické

mám záujem

TIENIACE PERGOLY

MED QUADRA

MED TWIST

mám záujem

TIENIACA TECHNIKA

PLISSEE, ŽALÚZIE,

POSUVNÉ PARAVANY, LAMELY

mám záujem

POZOR ZMENA WEBU!!!
NOVÝ WEB NÁJDETE TUNavštívte náš SHOWROOM a my Vám navrhneme to najlepšie riešenie.

Príďte sa inšpirovať do showroomu Design Life na ulicu Bajkalská 7/A, Ba, alebo si dohodnite bezplatnú konzultáciu na t.č. +421 948 312 623 počas ktorej Vám odporučíme to, čo potrebujete. 

Strešné svetlíky

aj atypické riešenia na mieru

 

 

Strešné svetlíky sú už dlhé roky obľúbeným spôsobom ako si presvetliť priestor. Nejde len o núdzu, keď nie je možné presvetlovať oknami, je to aj rozumné riešenie, keďže účinnosť presvetlovania priestorov z hora je o 20% vyššia ako oknami na fasáde. Možností ako navrhnúť svetlík je mnoho, je už len na Vás, pre ktorý sa rozhodnete.

 

 

strešný svetlík

 

 

Strešné svetlíky

Strešné svetlíky a svetlíky celkovo patria medzi najzložitejšie konštrukcie na obale budovy. Je to hlavne kôli ich zložitým napojovacím detailom. Samozrejme každá konštrukcia (fasáda, okno,...) musí byť spravená precízne a kvalitne, no nie každá má až taký neblahý dopad ako keď sa zle zrealizuje svetlík. Je to miesto odkiaľ tečie viac ako pri hociakom inom uzle na budove. Stretli sme sa pri našej práci so zlým prevedením nami nerealizovaných svetlíkov a boli sme oslovený na ich rekonštrukciu a preto vieme, že šetriť sa neoplatí, keďže sanácia bola veľmi nákladná a hlavne je vždy nutná. Pri výbere svetlíka je preto dôležité vybrať správneho dodávateľa, ktorý je schopný okrem výroby a montáže preukázať svoje schopnosti aj predprojektovej a projektovej príprave a vždy trvať na odovzdaní projektovej dokumentácie. Treba si uvedomiť že v princípe skoro každý svetlík je atyp. Vždy sa jedná o iný druh strechy, iný tvar svetlíka, inú veľkosť, iné materiály, či iné využitie. Naša spoločnosť je taktmer jedinou realizačnou spoločnosťou na Slovensku, ktorá má svoju projekčnú kanceláriu zameranú výhradne na sklo-hliníkové konštrukcie. Máme bohaté skúsenosti s navrhovaním tých najzložitejších uzlov na najprestížnejších objektoch v Bratislave, ale aj mimo nej, ako sú objekty v Prahe, či po celom Rakúsku, Viedeň nevynímajúc. Navyše naše odborné, technické a konštruktérske schopnosti využívajú aj tie najväčšie realizačné spoločnosti. Preto Vám dávame záruku, že Vám navrhneme a zrealizujeme dokonalú konštrukciu podľa Vašich predstáv. Ako sa dopracovať ku svetlíku od almon si prečítajte nižšie. Venujeme sa atypickým riešeniam!!!!

 


 


 

Aké svetlíky ponúkame

Firma Almon ponúka rôzne možnosti vytvorenia svetlíkov. Rozdelujú sa podľa nosnej konštrukcie a podľa výplňovej konštrukcie. Svetlík je vlastne kombináciou týchto dvoch faktorov.

 

Typy nosných konštrukcií sú: oceľové, hliníkové, drevené, plastové

 

Typy výplňových konštrukcií sú: sklenené (kde môže byť jednoduché aj izolačné sklo) a plastové (lexan, je ich viac druhov)

 

Keďže sme spoločnosť zaoberajúca sa navrhovaním a realizovaním hliníkových a oceľových konštrukcií, plastové a drevené nerealizujeme. Čo sa týka výplňových konštrukcií realizujeme všetky spomenuté výplne.

 

 


Navštívte náš SHOWROOM a my Vám navrhneme to najlepšie riešenie.

Príďte sa inšpirovať do showroomu Design Life na ulicu Bajkalská 7/A, Ba, alebo si dohodnite bezplatnú konzultáciu na t.č. +421 948 312 623 počas ktorej Vám odporučíme to, čo potrebujete.

 


 

Ako sa dopracovať k Svetlíku od firmy ALMON

Ak nemáte technický alebo architektonický návrh tak:

 

strešný svetlík1. Prejdeme si s Vami požiadavky (na čo bude slúžiť, aké materiály a farby sa Vám pačia, aké sú v lokalite poveternostné podmienky...)

 

2. Vyberieme ten správny systém (oceľ, hliník, sklo...)

 

 

3. Vypracujeme predbežnú cenovú ponuku (predbežná je preto, lebo až po vypracovaní projektu sa bude dať reálne presne naceniť materiál, ktorý sa použije)

 

4. Po odsúhlasení sa spraví dokonalý projekt pre Vás na mieru (na základe ktorého sa vypracuje reálna cenová ponuka, kde cena projektu je od 500-1200 Euro bez DPH cena projektu sa odráta od finálnej cenovej ponuky-platí sa kvôli nepoctivým klientom, ktorý si od nás nechali vymyslieť strešný svetlík na mieru a zmizli-suma sa odráta z celkovej ceny strešného svetlíku, takže projekt máte zadarmo, ak to budete realizovať s nami)

 

5. Na vyžiadanie dodáme vizualizáciu (pre tých, ktorý chcú pred realizáciou strešný svetlík vidieť cena je cca 150 Euro bez DPH)

 

6. Vypracujeme skutkovú cenovú ponuku (kedže je projekt hotový a vy ste po všetkých úpravách spokojný naceníme naprojektovanú variantu Vašeho svetlíka)

 

 

7. Po odsúhlasení cennovej ponuky sa dohodnú všetky termíny a spôsob realizácie (čas realizácie, stavebná pripravenosť a všetky ostatné potrebné skutočnosti)

 

 

8. Po zaplatení zálohy sa objedná materiál (výška zálohy je individuálna spravidla 50%)

 

9. Finálne zameranie pre výrobu (v tomto prípade naša projekčná práca pokračuje už bez Vás, po zameraní sa spravia výrobné výkresy ako sú napríklad výrobné výkresy ocelových alebo hliníkových konštrukcií, výrobné výkresy skiel a pod.)

 

10. Po dodaní všetkých potrebných materiálov a príprave staveniska začne montáž (na montáž dohliadajú naši technici)

 

11. Po odovzdaní stavby a po odsúhlasení všetkých vykonaných prác sa doplatí zvyšok ceny

 


  

 

strešný svetlík1

 

  

Prečo si vybrať Strešný svetlík od nás?

V prvom rade preto, lebo sme stavebno-konštrukčná kancelária, ktorá sa prioritne venuje navrhovaniu konštrukčných detailov sklo-hliníkových fasád, prevetrávaných fasád, oceľových konštrukcií a pod. Navrhli sme konštrukčné detaily pre fasády na budovách ako sú Hotel Kempinsky-River Park Bratislava, Nový Zimný Štadión v Bratislave, Komplex Eurovea v Bratislave a mnohé iné, ale taktiež množstvo významných stavieb vo Viedni a v Prahe.

 

Dôležitým faktorom je, že sme sa naučili navrhovať netypické riešenia s ohľadom na dizajn, statiku, teplotechniku a celý rad ostatných stavebno fyzikálnych vlastností. Preto sa nebojíme výziev a môžete sa na nás obrátiť s akýmkoľvek zadaním. Dá sa povedať, že na atypické riešenia sa špecializujeme!

 

Strešné svetlíky, ktoré ponúka naša spoločnosť Almon s.r.o. sú konštruované ako sklo-hliníkové a oceľovo-lexanové strešné svetlíky, kde je kladený dôraz na individuálne riešenie šité na mieru pre zákazníka.

 

 

Ak máte záujem, napíšte nám na mail almon@alurys.sk.