originálny návrh - individuálny prístup

slide00 - cely rok na terase

NOVINKA - VITRIS

SKLENENÉ POSUVNÉ DVERE

s tlmeným dorazom,

teleskopické, automatické

mám záujem

TIENIACE PERGOLY

MED QUADRA

MED TWIST

mám záujem

TIENIACA TECHNIKA

PLISSEE, ŽALÚZIE,

POSUVNÉ PARAVANY, LAMELY

mám záujem

Designlife

Navštívte náš SHOWROOM a my Vám navrhneme to najlepšie riešenie.

Príďte sa inšpirovať do showroomu Design Life na ulicu Bajkalská 7/A, Ba, alebo si dohodnite bezplatnú konzultáciu na t.č. +421 948 312 623 počas ktorej Vám odporučíme to, čo potrebujete.

 

  

Tieniace pergoly - mediteriány

Vitajte na našej stránke v sekcii Tieniacích pergól - mediteriány. Do našej ponuky tieniacej techniky sme s nadšením zaradili trendové, funkčné zastrešenie Vašich terás tieniacími vodotesnými pergolami. Kvalitné spracovanie hliníkovej konštrukcie, rôzne typy látok, rôzne možnosti zavesenia látok, bioklimatické pergoly s vodotesnými lamelami a samozrejme rôzne doplnky v podobe, transparetného vertikálneho "zasklenia", zabudovaná hifi sústava, alebo trendové LED podsvietenie (obvodové, lamelové). Nájdite si svojú novú funkčnú pergolu podľa parametrov alebo dizajnu.

 

Ponúkame celý rad tieniacich vodotesných pergol. Pre bližšie informácie si prosím dohodnite stretnutie u nás v showroome na Bajkalskej 7/a v Bratislave.

 

 

mediterian twist vodotesné lamely

Typy konštrukcií tieniacích pergól

 

 

Tieniaca pergola MED TWIST tienenie pergola - zasklenie terasy

twist pergola vodotesne lamely, tienenie, almon.sk

Tieniaca pergola twist je bioclimatická pergola, ktorá ako jediná z ponúkaných tieniacich pergol nemá látkovú výplň ale vodotesné, naklápacie lamely. Tento typ tieniacej pergoly od talianskej renomovanej firmy Gibus nájdete aj u nás v novootvorenom shweroome na Bajkalskej 7/A. Farebné prevedenia konštrukcie vychádza zo základných RAL farieb v prípade potreby je možné naniesť akúkoľvek RAL farbu.

 

almon tienenie gibus pergola twist almon tienenie gibus pergola twist

 

 


 

Tieniaca pergola MED ROOM

tienenie pergola - zasklenie terasy

med room plana - pergola almon.sk

Tieniaca pergola Med Room je pergola, s látkový zastrešením odolným voči dažďu. Farebné prevedenia konštrukcie vychádza zo základných RAL farieb v prípade potreby je možné naniesť akúkoľvek RAL farbu. Typ látkoveho uchytenia pri pergole Med room ako už vychádza z názvu je látka Plana. Výškový nábal pri Med room je schovaný samotnou konštrukciou. To znamená že Vás nebude opticky obtažovať nábal látky pri bočnóm pohľade. Dažďová voda je odvedená bočnými profilmi ktoré slúžia ako okapy, ktorými je nasmerovaná do predných nôh pergoly a vypustena mimo prestrešenú terasu.

 

almon tienenie gibus pergola med roomalmon - zasklenie tienenie gibus pergola med room

 

 


 

Tieniaca pergola MED ROOM MAKI

tienenie pergola - zasklenie terasy

med room maki- pergola, tienenie almon.sk

Tieniaca pergola Med Room je pergola, s látkový zastrešením odolným voči dažďu. Farebné prevedenia konštrukcie vychádza zo základných RAL farieb v prípade potreby je možné naniesť akúkoľvek RAL farbu. Typ látkoveho uchytenia pri pergole Med room je s menším nábalom ako pri Med room Plana. Je to zabezpečené špecialným návynom látky pri jednotlivých profiloch. Výškový nábal pri Med room je opäť schovaný konštrukciou. Aj pri tomto type návynu látky máte možnosť si zvoliť doplnkové produkty ako napr. ledkové podsvietenie jednotlivých profilov. Dažďová voda je odvedená bočnými profilmi ktoré slúžia ako okapy, ktorými je nasmerovaná do predných nôh pergoly a vypustená mimo prestrešenú terasu.

 

almon - tienenie gibus pergola med room makialmon - zasklenie tienenie gibus pergola med room maki

 

 


 

Tieniaca pergola MED QUADRA

tienenie pergola - zasklenie terasy

med quadra - tienenie pergola almon.sk

Tienie Med Quadra je možné montovať ako pergolu s nosnou konštrukciou v prednej časti, alebo ako "markízu" pod názvom Med Quadra Wall, ktorá je určená na montáž medzi dve steny. Med Quadra sa skladá z dvoch čelných profilov, kde jeden je statický profil a druhý je určený na odvodnenie. Typ látkoveho uchytenia pri pergole Med Quadraje je možné zvoliť ako Plana alebo Wave cloth. Látku pri stiahnutom stave z vrchu chráni strieška, ktorá je na celú  šírku nábalu pergoly. Pri tomto type tieniacej pergoly nie je bočná konštrukcia - profil, ktorý schováva nábal látky. Je to efektívne a nenáročné tienenie s odvodnením celého profilu konštrukcie.

 

almon - tienenie gibus pergola med quadraalmon - tienenie gibus pergola med quadra plana

 

 


 

Tieniaca pergola MED VIVA

tienenie pergola - zasklenie terasy

med viva, tienenie, pergola, almon.sk

Med Viva je jednoduchá pergola s čelným profilom na odvodnenie dažďovej vody. Konštrukcia pergoly sa odlišuje napríklad od Med Unica svojími hranatými tvarmi. Je možné pergolu montovať s nosnou konštrukciou v prednej časti, alebo ako samostatne stojacu pergolu tzv. samonosný systém Typ látkoveho uchytenia pri pergole Med Viva je možné zvoliť ako Plana alebo Wave cloth. Látku pri stiahnutom stave z vrchu chráni strieška, ktorá je na celú  šírku nábalu pergoly. Pri samostatne stojacich pergolách Med Viva je možné aj trojuholníkové zakrytie, ktoré Vám vytvorí bočnú clonu pri nábale látky. Odvodnenie je cez profil konštrukcie mimo pergolu.

 

tienenie gibus pergola med viva od firmy almon tienenie gibus pergola med viva od firmy almon

 

 


 

Tieniaca pergola MEDYSOLA FLY

tienenie pergola - zasklenie terasy

medysolafly - tienenie, pergola - almon.sk

Medysloafly je pergola so špecifickým nábalom látky, možnosti smeru pohybu látky sú voliteľné, odvodnenie je zabezpečšené sklonom látky. Sklon môže byť na šírku, vpravo alebo vľavo, poprípade na oba smery ako je vidno na samostatne stojacej pergole. Medysolafly pôsobí vzdušne, elegatne a pritom technicky. Látka je napnutá pružinovým napínaním.

 

tienenie gibus pergola med sola fly od firmy almon tienenie gibus pergola med sola fly od firmy almon

 


 

Tieniaca pergola MED LUCE

tienenie pergola - zasklenie terasy

med luce - tieniaca pergola almon.sk

Pergola typu Med Luce sa vyznačuje svojou ľahkostou v konštrukcii. Môže za to absencia čelného profilu, ktorý pri ostatných typoch pergol funguje ako odvodňovací profil dažďovej vody. Tu je odvodnenie zakomponované priamo do prvého proflu, čo má za následok odvodnenia vody po stranách konštrukcie a nie do nohy pergoly ako to je pri iných typoch. Pri stiahnutej látke na Vás nepôsobí rušivo žiadný horizontálny profil, nábal je chránený vrchnou strieškou. Med luca sa ponuká iba ako viarianta s nosnou konštrukciou v prednej časti. Pri väčších rozmeroch je možné zvoliť viac-modulové pergoly.

 

tienenie, terasa, pergola Med luce od firmy almon tienenie, terasa, pergola Med luce od firmy almon

 

 


 

Tieniaca pergola MED UNICA 165 a MED PAVILION 165

tienenie pergola - zasklenie terasy

med unica 165 a med pavilon 165

Med UNICA 165 a Med PAVILIM 165 sa vyznačuje svojou ľahkostou v konštrukcií. Môže za to absencia čelného proflu, ktory pri ostatných typoch pergol funguje ako odvodňovací profil daždovej vody. Tu je odvodnenie zakomponované priamo do prvého proflu, čo má za následok odvodnenia vody po stranách konštrukcie a nie do nohy pergoly ako to je pri iných typoch. Pri stiahnutej látke na Vás nepôsobí rušivo žiadný horizontálny profil, nábal je hránený vrchnou striškou. Med luca sa ponuká iba ako viarianta s nosnou konštrukciou v prednej časti. Pri väčších rozmeroch je možné zvoliť viac-modulové pergoly.

 

tienenie, terasa, pergola, mediterian od firmy almon tienenie, terasa, pergola, mediterian od firmy almon

 

 


 

Typy látok pre Mediteriány - Tieniace pergoly

 

Napnutá látka PLANA

látka plana

- napnutá látka Plana je vodeodolná. Tento typ látky vyžaduje sklo látky pre správny odtok vody. Výpočet sklonu sa určuje na základe šírky a výsuvu samotnej konštrukcie tieniacej pergoly. Odtok ďaždovej vody je vždy smerovaný do prednej nohy konštrukcie kde je vyvedená mimo terasu.

 

 

 

 

Zvlnená látka Wave cloth

látka Wave cloth

- látka s efektom zvlnenia Wave Cloth je rovnako ako Plana vodeodolná. Tento poťah nevyžaduje predpísaný sklon konštrukcie, kedže odtok vody je zabezpečený sklonom látky v šírke medzi horiznotálnymi profilmi tak, že na jednej strane je látka vyššie a na druhej nižšie. Klient si môže zvoliť či voda bude vyspádovaná vľavo alebo pravo, alebo na obe strany.

 

 

 

 

Látka Baldachýn

látka baldachýn

- látka baldachýn slúži predovšetkým na tienenie, nie ako daždová ochrana. V prípade osadenia látok - Baldachýn sa vyberajú látky typické pre klasické nástené výskuvné markízy typu Sattler. Vzorkovných týchto látok si môžete u nás prezrieť osobne v showroome.