originálny návrh - individuálny prístup

slide00 - cely rok na terase

NOVINKA - VITRIS

SKLENENÉ POSUVNÉ DVERE

s tlmeným dorazom,

teleskopické, automatické

mám záujem

TIENIACE PERGOLY

MED QUADRA

MED TWIST

mám záujem

TIENIACA TECHNIKA

PLISSEE, ŽALÚZIE,

POSUVNÉ PARAVANY, LAMELY

mám záujem

O almon s.r.o.

Vitajte! Sme navždy mladá firma, vybudovaná na pevných základoch. Navždy mladá preto, lebo neustále začíname s niečim novým a preto sme akoby stále na začiatku. Veríme že nám táto vlastnosť ostane čo najdlhšie!

Začali sme ako dvaja študenti ...

V roku 2008 sme založili našu prvú firmu alurys s.r.o., ktorá bola logickým krokom Pavla Németha a Vladimíra Burcina(ktorý spoločnosť opustil) po skončení VŠ Stavebnej v Bratislave. Už počas posledných dvoch rokoch štúdia sme viac riešili fasády, sklo či hliník ako samotnú školu a spolupracovali sme na mnohých realizáciách. Po založení firmy alurys s.r.o. nám začalo obdobie ozajstného štúdia. Treba podotknúť, že sme v tej dobe, boli jediná na Slovensku pôsobiaca firma v oblasti projektovania sklo-hliníkových a prevetrávaných fasád. Bolo to obdobie, keď sa stavali dva naj projekty tej doby v Bratislave a to Eurovea a River Park, na ktorých sme skoro dva roky spolupracovali s tými najlepšími. Bola to šanca naučiť sa riešiť atypické konštrukcie a pozerať sa na veci inak. Zistili sme že "nedá sa" neexistuje je to len výhovorka pre ľudí, ktorí sú zvyknutí riešiť iba katalógové riešenia...

.... a teraz je nás kopec.

Naučili sme sa mnohé o skle, kovoch, výrobných možnostiach, o statike, teplotechnike, o spojovacích a kotviacich prvkoch či stavebnej chémii. Preto bol pre nás ďalší logický krok začať stavať, realizovať. Ako všetko na začiatku, ani tento krok pre nás nebol jednoduchý. Museli sme si nájsť vlastných dodávateľov materiálu, náradia, montáže a mnoho ďalšieho, čo sme k výstavbe potrebovali. Našim cieľom, bolo začať realizovať sklo-hliníkové stavby, no s vyššou pridanou hodnotou. Lebo získané skúsenosti pri návrhoch zložitých konštrukcií, ktoré sme predtým navrhovali, sme chceli zúročiť v čo najvačšej miere. Podarilo sa! V roku 2011 sme založili stavebno obchodnú spoločnosť almon s.r.o. a začali sme. Tým špičkových technikov a nadobudnuté know-how nám ostali a nič nám nebránilo začať dobíjať svet skla a hliníka v stavebníctve. Vytvorili sme stabilný tím stavebných inžinierov, ktorý sú oporou pre našu celú firmu-celú almon rodinu!

Úspech je v inováciách, kvalite a v prístupe k ľudom ...

Naším cielom je byť najlepší vo všetkých ohľadoch. Preto robíme všetko aby sme sa neustále zdokonaľovali, rozvíjali a inovovali, minimálne potiaľ pokiaľ je to možné a ešte viac. Dôkazom je aj zásadná zmena, ktorú sme spravili v roku 2013. Presťahovali sme sa na prestížnu adresu na Bajkalskú ulicu do budovy, ktorá je zároveň našou referenciou. Hlavným dôvodom sťahovania bolo otvorenie showroomu Design Life, no v neposlednej rade aj vyšší štandart kancelárskych priestorov. Zobrali sme celé poschodie a rozdelili ho na časť showroom a office. Našim prianím bolo mať exkluzívny showroom so zameraním na sklo v interiéri a exteriéri a to na vzorkách "jedna k jednej" čiže žiadne kufríkové vzorky. Aby klienti a architekti mali stabilné miesto v obchodných nie kancelárskych priestoroch, kde sa všetci môžu prísť poradiť a vyskúšať si mnohé na reálnych vzorkách. No zmenili sme sa aj v ďalších ohľadoch. Koncom roku 2014 sme zakúpili profesionálny 3D program Inventor, ktorý nám oproti konkurencii dáva nekonečné možnosti pri návrhu a výrobe zložitých organických konštrukcií.

... budúcnosť je o nekonečnom rozvíjaní sa!

Nemáme radi stagnáciu na jednom mieste a radi sa posúvame ďalej. Preto od roku 2016 máme pre všetkých otvorený nový dizajnový showroom celý rok na terase, ktorý nájdete na rovnakej adrese. Jeho cieľom je ponúkať komplexný sortiment produktov a služieb v oblasti trávenia voľného času na terase po celý rok. Od návrhu architekta, až po ucelenú realizáciu, vrátane zimných záhrad, presklení terás, drevených terasových podláh či doplnkových produktov, ako sú nábytok, hrievače či grily. Je to zároveň veľká vzorkovňa prevetrávaných fasád a tieniacej techniky. Všetky vzorky sú samozrejme vyhotovené v reálnych rozmeroch a to vrátane dvoch dizajnových zimných záhrad.

Posledný krok ku samostatnosti? Vlastná výroba!

Bolo len otázkou času kedy si vybudujeme aj vlastnú výrobnú dieľnnu. Po dlhých rokoch skúšania rôznych výrobcou sme boli "donútený" začať vyrábať sami. Preto v lete roku 2017 prišlo k tomuže sme sa začali nad touto myšlienkou seriózne zamýšlať. Zo slov sa stali skutky a v septembri 2017 sme otvorili našu vlastnú výrobnú dieľnu. Dovody boli jednoznačné! Kvalita, rýchosť, kvalita, rýchlosť! ešte asi veľa času uplinie kým si na seba zarobí, no inej cesty pre nás nebolo. Dieľna je zameraná na precíznu ručnú prácu so 100% výsledkom.

Na záver.

Máme za sebou dlhé a krásne obdobie plné zmien pádov a rastov, no tešíme sa na budúcnosť a veríme, že sa nám podarí navrhnúť a postaviť ešte veľa krásnych a zaujímavých stavieb. Bez Vás to však nejde preto nás neváhajte kontaktovať ak potrebujeme čokoľvek z nášho portfólia.

 

almon         

 

Ďakujeme všetkým a Tešíme sa na všetkých!
Váš almon