originálny návrh - individuálny prístup

slide00 - cely rok na terase

NOVINKA - VITRIS

SKLENENÉ POSUVNÉ DVERE

s tlmeným dorazom,

teleskopické, automatické

mám záujem

TIENIACE PERGOLY

MED QUADRA

MED TWIST

mám záujem

TIENIACA TECHNIKA

PLISSEE, ŽALÚZIE,

POSUVNÉ PARAVANY, LAMELY

mám záujem

 

 

hliníkové okná wicona

 Pozor zmena webu!


Všetky informácie nájdete na našom


novom webe TU 

 
Hliníkové okná, dvere a fasády

Nie je okno ako okno...

Trendom modernej architekúry, čo sa výplní otvorov týka, sú jednoznačne hliníkové okná, hliníkové dvere a hliníkové fasády. Vďačia za to svojmu dizajnu, funkčnosti či trvácnosti. Klient, alebo jeho architekt často nevie (čo nedávame nikomu za zlé), že nie je okno ako okno, respektíve prečo je dané okno dvakrát tak drahé ako iné, alebo prečo okno rovnakej značky od jednej firmy je drahšie ako od firmy druhej. V čom je teda rozdiel?

 

Tak ako nie je všetko zlato, čo sa blyští, tak nie do každej hliníkovej fasády neprší a nie každé okno dobre tesní. Nedovolíme si hodnotiť kvalitu u nás používaných hliníkových systémov, ale sú parametre, ktoré je dobré preveriť. Napríklad typ zliatiny hliníka, ktorý daný systém používa. Samozrejme, kvalitnejšia zliatina znamená aj kvalitnejší výrobok. Aj školský príbor z roku 1987 bol hliník, ale fasádu, okno, alebo dvere z neho nechcete. Ďalej treba zistiť, či má systém vlastné certifikované kovania, aby sa nestalo, že spracovateľ ich zamení za lacnú náhradu. Kovanie predsa tvorí srdce každého otvoru. Zaujímavým ukazovateľom je hrúbka steny hliníkových profilov. Väčšia hrúbka  umožňuje väčšie rozmery výplňových konštrukcií bez deformácií. S malou hrúbkou steny veľký otvor nevyriešite. Na posledné voľne nadväzuje aj bimetalový efekt, pri ktorom pri vysokej exteriérovej a nízkej interiérovej teplote taktiež nastáva deformácia profilu. Ďalej sú to hrúbka nanesenej povrchovej úpravy, jej kvalita a podobne. Okná a dvere značky WICONA majú všetky parametre v tej najvyššej kvalitatívnej triede. Preto neporovnávaj cenu ale kvalitu dodávaných produktov!

 

Prečo si nás vybrať a v čom sme iný? Príprava!

almon hliníkové okná dvere fasádyKaždá vec v živote, ktorú chceme urobiť poriadne, si vyžaduje poriadnu prípravu. A práve v tomto sme odlišný od väčšiny iných dodávateľov. Projekt ako my nerobí skoro nik! Toto tvrdenie nadväzuje na našu históriu. V minulosti sme ako firma alurys boli jedinou projekčnou kanceláriou, zaoberajúcou sa navrhovaním a prípravou sklo-hliníkových konštrukcií na Slovensku. Navrhli a pripravili sme okná, dvere a fasády na objektoch ako sú RIVER PARK, EUROVEA, Nový zimný štadión, časť letiska, či teraz nové ministerstvo zah. vecí na Pražskej ul. a mnohé iné stavby v Bratislave. Vďaka našim nadobudnutým skúsenostiam si nás objednali aj zahraničné firmy pre ktoré sme navrhovali a pripravovali prestížne objekty napríklad v Prahe alebo vo Viedni. Preto sme si istý, že know-how nadobudnuté počas tohoto obdobia je neoceniteľnou súčastou našej práce/prípravy a zo skúsenosti vieme povedať že boli prekvapení aj významní architekti a najväčší skeptici. Veľa krát sme počuli vetu, "...škoda že som si nevybral radšej vás, predišiel by som mnohým problémom...".

 

Vyberte si čo Vás zaujíma z oblasti nami dodávaných hliníkových okien, dverí a fasád:

 

- o nemeckej značke WICONA klikni TUhliníkové okná dvere

 

- hliníkové okná značky WICONA klikni TU

 

- hliníkové dvere značky WICONA klikni TU

 

- hliníkové posuvné dvere značky WICONA klikni TU

 

- hliníkové fasády značky WICONA klikni TU

 

- naše vybrané realizácie klikni TU

 

- tienenie k oknám klikni TU

 

 

 

 

 


Navštívte náš SHOWROOM a my Vám navrhneme to najlepšie riešenie.

Príďte sa inšpirovať do showroomu Design Life na ulicu Bajkalská 7/A, Ba, alebo si dohodnite bezplatnú konzultáciu na t.č. +421 948 312 623 počas ktorej Vám odporučíme to, čo potrebujete.