originálny návrh - individuálny prístup

slide00 - cely rok na terase

NOVINKA - VITRIS

SKLENENÉ POSUVNÉ DVERE

s tlmeným dorazom,

teleskopické, automatické

mám záujem

TIENIACE PERGOLY

MED QUADRA

MED TWIST

mám záujem

TIENIACA TECHNIKA

PLISSEE, ŽALÚZIE,

POSUVNÉ PARAVANY, LAMELY

mám záujem

Designlife

Navštívte NOVÝ showroom Celý Rok Na Terase a vyberte si to najlepšie.

Príďte sa len tak prejsť a inšpirovať alebo zavolajte na t.č. +421 948 312 623 si dohodnite bezplatnú konzultáciu, kde Vám odporučíme to najlepšie. Bajkalská 7a, Bratislava


Pozor zmena webu!

Všetky informácie nájdete na našom
 

 novom webe TUZASKLIEVACIE SYSTÉMY

KVALITNÉ A DIZAJNOVÉ

SYSTÉMY PRE NÁROČNÝCH

 

Zasklenie terasy alebo zimnej záhrady či altánku je ideálny spôsob ako si spríjemniť a predĺžiť čas strávený vonku a to aj počas nepriaznivého počasia. My sme sa rozhodli ponúknuť Vám všetky dostupné druhy zasklení a to v tej najvyššej kvalite. Ponúkame Vám špičkové Nemecké systémy, ktoré vynikajú svojou kvalitou, technickým prevedením a dizajnom. Nejde o najlacnejšie výrobky ale to ani nebolo našou filozofiou. Naša filozofia je jasná, kvalita, dlhodobá funkčnosť a moderný dizaj. Tieto princípy sa čoraz viac udomácňujú aj na Slovensku. Preto ak aj Vám ide predovšetkým o kvalitu, funkčnosť a dizaj ste na správnom mieste a zo zasklievacím systémom od nás budete určite spokojný!

 

Ponúkame Vám 5 druhov zasklievacích systémov, kde každý má inú funkčnosť, dizajn aj cenu! Vyberte si ten, ktorý Vám najviac vyhovuje!

 


 

1. systém - SUNFLEX SF20

 

zasklenie terasy sunflex sf20

 

 

špecifikácia:

 

- posuvný systém

 

- jednosklo

 

- bezrámový

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Navštívte náš nový showroom CELÝ ROK NA TERASE kde sme pre Vás vystavili vzorku sunflex sf20 na štvorkoľajnici. Systém sme osadili do tieniacej pergoly MED TWIST ako jednu z možných variánt zasklenia.

 

 

Celosklenený posuvný systém umožňuje, aby boli jednotlivé krídla posúvané horizontálne na jednu alebo obe strany. Posuv je možný vľavo, vpravo alebo na obe strany súčasne. Pri otváraní alebo zatváraní hlavných krídiel dochádza vďaka integrovanému kovaniu k automatickému posuvu aj ostatných krídiel. V krajnej polohe sú otvorené krídla poistené proti nechcenému pohybu. Systém sa skladá z horného dvojdielneho vodiaceho rámu, z jednoskla bez zvislých profilov a z podlahovej koľajnice ktorá má protišmykovú úpravu. Stavebná hrúbka jedného krídla je 15 mm. Na krídla sa používa bezpečnostné kalené jednosklo hrúbky 8 alebo 10 mm. Podlahová koľajnica sa môže skladaťz 1, 2, 3, 4, 5 alebo 6 koľajníc.

zaskleniete terasy almon _ sunflex sf20

Môže byť riešená ako bariérová s priznaným dolným rámom alebo ako bezbariérová so zapusteným dolným rámom. Pri bezbariérovom type rozoznávame úplne zapustené v podlahe alebo s nájazdom vysokým 13mm. Naklonená plocha podlahovej koľajnice umožňuje odvod vody a ľahké čistenie. Pri úplnom uzavretí sa krídla mierne prekrývajú, čo zabezpečuje maximálnu priehľadnosť, neustálu ventiláciu (ktorú zabezpečuje 3mm medzera medzi sklami) ale zároveň aj ochranu proti dažďu.

 

zasklenie terasy, fínske zasklenie, sunflex sf20 - almonzasklenie terasy, fínske zasklenie, sunflex sf20 - almon

zasklenie terasy, fínske zasklenie, sunflex sf20 - almon

 

Prvé krídlo je vybavené štandartným nerezovým madlom. Na požiadanie je možné zabudovať zamykací mechanizmus so zámkom. Tento typ celoskleneného posuvného systému je možné inštalovať v rovných pôdorysných tvaroch, v segmentoch s ľubovoľnými uhlami alebo v tvaroch štvorca, prípadne obdĺžnika. Farebné prevedenie je možné vo všetkých odtieňoch RAL farieb a v 2 odtieňoch ELOX.

 


 

2. systém - SUNFLEX SF25

 

zasklenie terasy sunflex sf25 almon

 

 

špecifikácia:


- posuvno-otočný systém

 

- jednosklo  (foto info klikni tu)

 

- bezrámový

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Navštívte náš nový showroom CELÝ ROK NA TERASE kde sme pre Vás vystavili vzorku sunflex sf25, ktorá prechádza cez roh zimnej záhrady. Systém sme osadili do zimnej záhrady SPACEliene ako jednu z možných variánt zasklenia.

 

 

Celosklenený posuvno-otočný systém umožňuje, aby boli jednotlivé krídla posúvané horizontálne na jednu alebo obe strany. Posuv je možný vľavo, vpravo alebo na obe strany súčasne a zároveň sa dá každé krídlo otáčať dovnútra alebo von. Pri otváraní alebo zatváraní hlavných krídiel dochádza vďaka integrovanému kovaniu k automatickému posuvu aj ostatných krídiel.

 

zimná záhrada, zasklenie terasy, fínske zasklenie, sunflex sf25 - almonzimná záhrada, zasklenie terasy, fínske zasklenie, sunflex sf25 - almon

 

V krajnej polohe sú otvorené krídla poistené proti nechcenému pohybu. Systém sa skladá z horného dvojdielneho vodiaceho rámu, z jednoskla bez zvislých profilov a z podlahovej koľajnice ktorá má protišmykovú úpravu. Stavebná hrúbka jedného krídla je 15 mm. Na krídla sa používa bezpečnostné kalené jednosklo hrúbky 8 alebo 10 mm. Podlahová koľajnica sa môže skladaťz 1, 2, 3, 4, 5 alebo 6 koľajníc. Môže byť riešená ako bariérová s priznaným dolným rámom alebo ako bezbariérová so zapusteným dolným rámom. Pri bezbariérovom type rozoznávame úplne zapustené v podlahe alebo s nájazdom vysokým 13mm. Naklonená plocha podlahovej koľajnice umožňuje odvod vody a ľahké čistenie.

zasklenie terasy sunflex sf25 almon

Pri úplnom uzavretí sa krídla mierne prekrývajú, čo zabezpečuje maximálnu priehľadnosť, neustálu ventiláciu (ktorú zabezpečuje 3mm medzera medzi sklami) ale zároveň aj ochranu proti dažďu, vetru a snehu. Prvé krídlo je vybavené štandartným nerezovým madlom. Na požiadanie je možné zabudovať zamykací mechanizmus so zámkom. Tento typ celoskleneného posuvno-otáčavého systému je možné inštalovať v rovných pôdorysných tvaroch, v segmentoch s ľubovoľnými uhlami alebo v tvaroch štvorca, prípadne obdĺžnika.

 

zimná záhrada, zasklenie terasy, fínske zasklenie, sunflex sf25 - almonzimná záhrada, zasklenie terasy, fínske zasklenie, sunflex sf25 - almon

 

Svojou konštrukciou, použitými materiálmi a predovšetkým širokými možnosťami využitia jedinečných originálnych prvkov, ktoré zaistia spojenie vášho domu so zelenou záhradou. Pri úplnom zavretí vás ochráni pred chladným počasím zimných dní. V opačnom prípade za slnečného a teplého počasia, viete krídla odsunúť na "parkovisko", kde zaberú len nepatrnú časť plochy a získate tým maximálny možný priestor. Pri ochladení ho behom pár sekúnd viete opäť zavrieť. Plocha určená k inštalácii tejto zimnej záhrady nie je zaťažená takmer žiadnymi stavebnými úpravami. Farebné prevedenie je možné vo všetkých odtieňoch RAL farieb a v 2 odtieňoch ELOX.

 


 

3. systém - SUNFLEX SF35

 

zasklenie systémom sf 35 rámový systém

 

špecifikácia:

 

- posuvno-otočný systém

 

- izolačné dvojsklo  (foto info klikni tu)

 

- rámový

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Navštívte náš nový showroom CELÝ ROK NA TERASE kde sme pre Vás vystavili vzorku sunflex sf35. Systém sme osadili do tieniacej pergoly MED TWIST ako jednu z možných variánt zasklenia.

 

Sklenený posuvno-otočný systém v hliníkových rámoch umožňuje, aby boli jednotlivé krídla posúvané horizontálne na jednu alebo obe strany. Posuv je možný vľavo, vpravo alebo na obe strany súčasne a zároveň sa dá každé krídlo otáčať dovnútra alebo von. Pri otváraní alebo zatváraní hlavných krídiel dochádza vďaka integrovanému kovaniu k automatickému posuvu aj ostatných krídiel. V krajnej polohe sú otvorené krídla poistené proti nechcenému pohybu. Systém sa skladá z horného dvojdielneho vodiaceho rámu, z izolačného dvojskla, zvislých hliníkových rámov a z podlahovej koľajnice ktorá má protišmykovú úpravu. Na krídla sa používa bezpečnostné izolačné dvojsklo. Podlahová koľajnica sa môže skladaťz 1, 2, 3, 4, 5 alebo 6 koľajníc. Môže byť riešená ako bariérová s priznaným dolným rámom alebo ako bezbariérová so zapusteným dolným rámom. Pri bezbariérovom type rozoznávame úplne zapustené v podlahe alebo s nájazdom vysokým 13mm. Naklonená plocha podlahovej koľajnice umožňuje odvod vody a ľahké čistenie.

zasklenie terasy systemom sunflex sf35 almon

 

 

Pri úplnom uzavretí krídiel, si zabezpečíte maximálnu priehľadnosť, ochranu proti dažďu, vetru, snehu a zvuku (RW=30 dB). Prvé krídlo je vybavené štandartným nerezovým madlom. Na požiadanie je možné zabudovať zamykací mechanizmus so zámkom. Tento typ skleneného rámového posuvno-otáčavého systému je možné inštalovať v rovných pôdorysných tvaroch, v segmentoch s ľubovoľnými uhlami alebo v tvaroch štvorca, prípadne obdĺžnika. Svojou konštrukciou, použitými materiálmi a predovšetkým širokými možnosťami využitia jedinečných originálnych prvkov, ktoré zaistia spojenie vášho domu so zelenou záhradou. Pri úplnom zavretí vás ochráni pred chladným počasím zimných dní. V opačnom prípade za slnečného a teplého počasia, viete krídla odsunúť na "parkovisko", kde zaberú len nepatrnú časť plochy a získate tým maximálny možný priestor. Pri ochladení ho behom pár sekúnd viete opäť zavrieť. Plocha určená k inštalácii tejto zimnej záhrady nie je zaťažená takmer žiadnymi stavebnými úpravami. Farebné prevedenie je možné vo všetkých odtieňoch RAL farieb a v 2 odtieňoch ELOX.

 


 

4. systém - MULTIRAUM

 

 

zasklenie terasy systémom Multiraum Zimná záhrada almon

špecifikácia:

 

- posuvný systém

 

- izolačné dvojsklo (foto info klikni tu)

 

- rámový

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Navštívte náš nový showroom CELÝ ROK NA TERASE kde sme pre Vás vystavili vzorku systému Multiraum s 3 posuvnými krídlami. Systém sme osadili pod tieniacej pergolu MED QUADRA ako jednu z možných variánt zasklenia.

 

Na zasklenie terasy Vám prinášame špičkový v nemecku vymyslený a vyrábaný systém Multiraum, ktorého sme priami importéri. Je jedinečný na presklenie vašej terasy, balkóna, či lodžie.

Multiraum je hliníkový rámový posuvný systém s veľkou možnosťou variability. S dokonale vyriešeným spôsobom odvodnenia, vetracími mriežkami a možnosťou vyhotovenia v každej farbe. Taktiež je k nemu možné dodať sieťky proti hmyzu.

Použitie systému Multiraum:

Je vhodný na oddelenie nevykurovaných priestorov od exteriéru ako sú terasy, balkóny, loggie, poprípade  na  oddelenie bazénov. Najväčšie  využitie však nachádza práve na presklenie terasy. Ďalej sa používa ako deliaca stena v interiéroch, prípadne ako deliaca stena napr. v lekárni.

multiraum variabilita almon

 

 

Výhody MULTIRAUMU:

 

 

- dá sa členiť na dve až osem častí

 

- tuhý, vetru odolný rám

 

- možnosť uzamknutia na kľúč

 

- široká škála farieb

 

- okrem posuvných častí je možnosť dodať aj fixné

 

- presklenie až do výšky 2,6 m

 

- možnosť vloženia vetracích mriežok

 

- rýchla a precízna montáž

 

- rozumná cena

 

 

 

 


 

5. systém - RIEHE 100 a 200


zasklenie terasy harmonika

 

špecifikácia:

 

- posuvná harmonika

 

- jednosklo

 

- bezrámový

 

 

 

 

 

 

 

Navštívte náš nový showroom CELÝ ROK NA TERASE kde sme pre Vás vystavili vzorku Reihe 100. Systém sme osadili do tieniacej pergoly MED TWIST ako jednu z možných variánt zasklenia.

 

 

 

Reihe ja daľšia nemecká značka ktorú Vám ponúkame. Ide o špičkový harmonikový systém, ktorý vyhovie aj náročnému klientovy. Jednoduchým spôsobom si možete uzavrieť a otvoriť celý priestor vašej terasy alebo zimnej záhrady. Formou harmoneikového systému si možete vybrať či budete zhrnovať centrálne zavesený systém a tým sa vyhnúť spodnej kolajnici. Alebo si vyberiete excentrický systém a tým dosiahnete zhrnutý stav iba v jednej časti.

 

 


 

Presklenie terasy 

 

Moderná a pohodlne-funkčná terasa potrebuje zasklenie terasy, ako ochranu pred dažďom, snehom, vetrom, zimou či teplom. Pravdou je, že každá terasa má iný tvar, inú svetovú orientáciu, iné prevládajúce vetry a hlavne INÉHO MAJITEĽA! Každý majiteľ má inú predstavu o funkcii presklenia terasy a preferuje iný vizuál. Problém je, že väčšina dodávateľov presklenia terasy je zameraná na jeden max. dva druhy a spôsoby presklenia. Firma Almon nie je fixovaná na žiaden konkrétny systém presklenia a našim cieľom je odporúčiť VÁM ten pre VÁS najviac vyhovujúci. Kedže sme v minulosti získali rozsiahle KNOWHOW, zručnosti, schopnosti v konštruovaní zložitých presklenných systémov na prestýžnych objektoch v Bratislave, Prahe, či Viedni, nemáme problém navrhúť VÁM na mieru presklenie terasy presne podľa Vašich predstáv za cenu aká Vám bude vyhovovať. Nepoznáme hranice, hranice sú len Vaša fantázia. Hliník či oceľ, rámový alebo bezrámový dokonca ani žiaden tvar nie je problém. Máme pre Vás návrhárov, konštruktérov, statika. Ako sa dopracovať ku Vašej presklenej terase si prečítajte nižšie. Venujeme sa atypickým riešeniam!

Prečo si vybrať práve nás?

Sme stavebno-technická a projekčná kancelária, ktorá sa prioritne zaoberá opláštením budov. Za naše najväčšie úspechy môžeme spomenúť návrh presklenej fasády na objektoch ako sú Eurovea, Hotel Kempinsky či nový Zimný štadión. Návrh u nás robia iba kvalifikovaní stavební inžinieri, ktorí problematike zasklenia rozumejú po stránke teplo-technickej (aby Vám stena nepremŕzala a neplesnivela), konštrukčnej a taktiež z hľadiska statiky. Preto, ak sa zveríte do našich rúk dodáme Vám okrem montáže aj kvalitný projekt.