originálny návrh - individuálny prístup

slide00 - cely rok na terase

NOVINKA - VITRIS

SKLENENÉ POSUVNÉ DVERE

s tlmeným dorazom,

teleskopické, automatické

mám záujem

TIENIACE PERGOLY

MED QUADRA

MED TWIST

mám záujem

TIENIACA TECHNIKA

PLISSEE, ŽALÚZIE,

POSUVNÉ PARAVANY, LAMELY

mám záujem

Designlife

Navštívte náš SHOWROOM a my Vám navrhneme to najlepšie riešenie.

Príďte sa inšpirovať do showroomu Design Life na ulicu Bajkalská 7/A, Ba, alebo si dohodnite bezplatnú konzultáciu na t.č. +421 948 312 623 počas ktorej Vám odporučíme to, čo potrebujete.

  

sklenené zábradlie ukotvené do profilu

Sklenené zábradlie

 

kotvené do líniového spodného profilu

 

 

 

Najčistejší a najobľubenejší spôsob kotvenia skleneného zábradlia je do hliníkového profilu. Možnosti kotvenia profilu sú neobmedzené, či už z čela alebo z vrchu, v horizontálnej polohe alebo šikmo v prípade schodnice.

 

Využivajú sa rôzne podkonštrukcie na osadenie, ak to neumožňuje samotný tvar profilu. Profily sú z hliníkového materiálu, s povrchovou úpravou elox alebo inox (brúsena nerez). Do profilu sa vkladá sklo, ktoré sa zabezpečí mechanicky alebo v častých prípadoch sa sklo zafixuje klinom, ktorý umožňuje nastavenie polohy samotného skla.

 

Výška profilu je rôzna, záleží od typu a dodávateľa, cca sa pohybuje 100mm a viac. Podľa hrúbky osadeného skla sa zvolí správny typ gumičky, aby všetko dokonale tesnilo.

 

 

 

 

 


Navštívte náš SHOWROOM a my Vám navrhneme to najlepšie riešenie.

Príďte sa inšpirovať do showroomu Design Life na ulicu Bajkalská 7/A, Ba, alebo si dohodnite bezplatnú konzultáciu na t.č. +421 948 312 623 počas ktorej Vám odporučíme to, čo potrebujete.

 


 

 

 

sklenené zábradlie do profilu

 

 

 


 

 

Video - Test prepadnutia cez sklo

- tento test znázorňuje odolnosť skla voči prepadu

1 testované sklo

zloženie: ESG / VSG (kalené, lepené sklo)

toto testované sklo nie je vhodné pre sklenené markízy ani zábradlia, v prípade, že sklo praskne skrz obe zlepené platne, dôjde k efektu "preveseného koberca".  Ak takéto sklo sa použije na zábradlie, nie je zabezpečené voči prepadnutiu.

 

2 testované sklo

zloženie: ESG (kalené sklo)

tento typ testovaného skla je NEVHODNÉ ako zábradlie alebo sklenená markíza, nemá žiadnu funkciu zabezpečenia voči prepadnutiu, takéto sklo sa používa na sprchové kúty, sklenené dvere, poprípade sklenené výplne.

3 testované sklo

zloženie TVG / VSG (polokalené, lepené sklo)

sklo, ktoré je zložené ako tepelne spevnené a lepené, minimálne s 2 vrstvami fólie je jediné akceptovateľné sklo určené pre zábradlia a markízy, tým že je sklo tepelne spevnené teda polokalené, má určitú odolnosť pri nárazoch a nie je oslabené v miestach, kde sú vŕtané otvory pre ukotvenie na terče, fólia zabezpečí bezpečnosť voči prepadnutiu.

 

 

 

 

 

 

Ak máte záujem, napíšte nám na mail almon@alurys.sk alebo vyplňte kontaktný formulár.