originálny návrh - individuálny prístup

slide00 - cely rok na terase

NOVINKA - VITRIS

SKLENENÉ POSUVNÉ DVERE

s tlmeným dorazom,

teleskopické, automatické

mám záujem

TIENIACE PERGOLY

MED QUADRA

MED TWIST

mám záujem

TIENIACA TECHNIKA

PLISSEE, ŽALÚZIE,

POSUVNÉ PARAVANY, LAMELY

mám záujem

Designlife

Navštívte náš SHOWROOM a my Vám navrhneme to najlepšie riešenie.

Príďte sa inšpirovať do showroomu Design Life na ulicu Bajkalská 7/A, Ba, alebo si dohodnite bezplatnú konzultáciu na t.č. +421 948 312 623 počas ktorej Vám odporučíme to, čo potrebujete.

 sklenené zábradlie ukotvené na terče

Sklenené zábradlie

 

kotvené na body, kotvené do schodnice alebo stropnej konštrukcie

 

 

 

Jednou z možnosti ako ukotviť sklenené zábradlie je na terče (tzv. bodové kotvenie). Trh momentálne ponúka terče rôznych tvarov, veľkostí, kotvené priamo do stropnej konštrukcie alebo na pomocné konzoly.

 

Keďže sklo je to jediné čo Vás môže zastaviť pred pádom z galérie, nami navrhnuté sklo je v správnom zložení a s potrebným tepelným spracovaním pre maximálnu bezpečnosť Vašich blízkych.

 

Štandardne sa dodávajú terče v povrchovej úprave nerez, samozrejme máme riešenia aj pre náročnejších klientov. V prípade, že máte záujem o doplnenie skleneného zábradlia o madlo, či už nerezové alebo drevené aj v tomto Vám vieme vyhovieť.

 

 

 

 

 

 

 


Navštívte náš SHOWROOM a my Vám navrhneme to najlepšie riešenie.

Príďte sa inšpirovať do showroomu Design Life na ulicu Bajkalská 7/A, Ba, alebo si dohodnite bezplatnú konzultáciu na t.č. +421 948 312 623 počas ktorej Vám odporučíme to, čo potrebujete.

 


 

 

Sklenené zábradlie kotvené na dvojbod, je ideálne pre nedostatočnú výšku podkladu na kotvenie. Terč vyžaduje iba jeden kotviaci bod, s prídavnou podložkou je možné nastavenie sklon terča  +/- 3°, vhodné pre nerovné povrchy. Pri montáži pomáha nášmu školenému personálu samotná zabudovaná vodováha v mieste kde prechádza kotva. V prípade, že vyžaduje hranaté tvary dvojbodu, nie je problém. Tieto terče sú z jedného kusu nerezového materiálu a majú certifikát statiky.

 

sklenené zábradlie sklenené zábradlie sklenené zábradlie

 


 

Sklenené zábradlie kotvené na terče / body, vyžaduje dostatočný priestor v kotvenom materiálu aby stabilita skla bola dosiahnutá v plnej miere. Terče sa dodávajú v guľatom aj hranatom prevedení, zapustené do skla, s odsadením od 10 až 55mm, ideálna vzdialenosť je od 25mm pre údržby skla v mieste kde prekrýva omietku. V prípade, že nie je podklad rovný, je nutné počítať s odsadením terča pri kotvení od steny, medzera sa následne akryluje, alebo sa použije nastaviteľný terč. V našej ponuke nájdete terče základne, ale rovnako aj vysoko profesionálne s nastavovatelnými možnostiami či už v sklone alebo odsadení. Všetky naše produkty majú certifikát statiky.

 

sklenené zábradlie ukotvené na terčsklenené zábradlie ukotvené na bodysklenené zábradlie

 

 

 

 

Video - Test prepadnutia cez sklo

- tento test znázorňuje odolnosť skla voči prepadu

1 testované sklo

zloženie: ESG / VSG (kalené, lepené sklo)

toto testované sklo nie je vhodné pre sklenené markízy ani zábradlia, v prípade, že sklo praskne skrz obe zlepené platne, dôjde k efektu "preveseného koberca".  Ak takéto sklo sa použije na zábradlie nie je zabezpečené voči prepadnutiu.

 

2 testované sklo

zloženie: ESG (kalené sklo)

tento typ testovaného skla je NEVHODNÉ ako zábradlie alebo sklenená markíza, nemá žiadnu funkciu zabezpečenia voči prepadnutiu, takéto sklo sa používa na sprchové kúty, sklenené dvere, poprípade sklenené výplne.

 

3 testované sklo

zloženie TVG / VSG (polokalené, lepené sklo)

sklo, ktoré je zložené ako tepelené spevnené a lepené, minimálne s 2 vrstvami fólie je jediné akceptovateľné sklo určené pre zábradlia a markízy, tým že je sklo tepelné spevnené teda polokalené, má určitú odolnosť pri nárazoch a nie je oslabené v miestach kde sú vŕtane otvory pre ukotvenie na terče, fólia zabezpečí bezpečnosť voči prepadnutiu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ak máte záujem napíšte nám na mail almon@alurys.sk alebo vyplňte kontaktný formulár.